Ogłoszenia Parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
21.04.2019r.
1.Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy słowa: Chrystus  zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ostatnie słowo należy do Niego. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana!   Oto dzień, który Pan uczynił. Radujmy się w nim i weselmy. Niech zmartwychwstały Pan przebywa pośród nas, tak jak był z uczniami. Bądźmy pełni radości i pokoju. Pan zmartwychwstał. Jezus jest Panem.
2.Składam serdeczne podziękowanie  ks. Tomaszowi  P. Wioletcie P. Beacie i P. Piotrowi  za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz wszystkim wiernym  za codzienną adorację, szczególnie za nocne czuwanie modlitewne przy Grobie Pańskim. Serdecznie dziękuję całej służbie liturgicznej ołtarza, ministrantom i lektorom, oraz tym wszystkim, którzy pomagali w procesji rezurekcyjnej.
3.Bóg zapłać za podzielenie się święconką, która zostanie  przekazana chorym, ubogim osobom i rodzinom naszej parafii.
4.Przeżywamy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzi Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwa różańcowa dzisiaj i jutro o godz. 18.15; w pozostałe dni tygodnia o godz. 16.45.
5.W poniedziałek II dzień świąteczny. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie jutrzejsza  kolekta jest przeznaczona na Uczelnie Katolickie. Bóg zapłać za ofiary, które jutro złożymy do puszki na obiady w szkole.
6.W czwartek o godz. 18,15 spotkanie ewangelizacyjne dla Wspólnoty Marana-tha.
7.W naszej parafii będą miały miejsce 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi  przez Niepokalane Serce Maryi wg św.  Ludwika Marii Grignion de Montfort.  Osoby pragnące przystąpić  do Aktu zawierzenia zapraszamy na spotkanie w niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 28.04. o godz. 13.00. Dodatkowe informacje zamieściliśmy na naszej stronie parafialnej   swteresa.pl   Na stoliku są wyłożone ulotki nt. wspomnianych rekolekcji.
8.Zachęcam do nabycia nowego nr Gościa Niedzielnego… oraz Galilea.
9.Myśl tygodnia jest następująca: „ Jezus umarł za wszystkich. I oczekuje nas w niebie”. Św. Jan Maria Vianney
10.Papież Franciszek wygłaszając Orędzie Wielkanocne w 2018r. powiedział „ Prosimy Zmartwychwstałego Pana  Jezusa, który przemienia śmierć w życie, aby przemienił nienawiść w miłość, zemstę w przebaczenie, wojnę w pokój”. Z takim przesłaniem wracajmy do naszych domów i wcielajmy je w nasze życie.

Menu

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. Powstańców Warszawskich 52
80-165 Gdańsk
72 1500 1285 1212 8003 2603 0000