Ogłoszenia Parafialne
OGŁOSZENIA  NA VI NIEDZIELĘ
W CIĄGU ROKU 17.02.19r.
   
                                                                             
1.Serdecznie witam diakona Bartłomieja, który rozpoczyna posługę duszpasterską w ramach praktyki diakońskiej w naszej parafii. Życzę jemu obfitych darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej oraz wiele ludzkiej życzliwości. Niech ten czas spędzony pośród nas ubogaci Jego życie głęboką wiarą i miłością do Boga i ludzi.
2.Adoracja Najświętszego Sakramentu w dniu dzisiejszym od godz. 13.00 do 19.00. Modlitwa różańcowa  o godz. 18.15.
3.W każdy czwartek modlimy się  w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
4.W najbliższy czwartek o godz. 18.15 spotkanie ewangelizacyjne w ramach „Wieczorów Nikodema”.
5.Współczesnemu światu potrzeba otwarcia się na Jezusa Chrystusa i Jego Matki Maryi. Nasze życie jest zależne od Pana Boga, wszystko jest w Jego rękach. Chciejmy każdego dnia powierzać swoje życie, rodzinę, nasze parafie i piękne miasto Gdańsk Panu Bogu prosząc o Jego błogosławieństwo oraz o opiekę Matki Bożej, aby rozpostarła swój niepokalany płaszcz  nad nami i naszym miastem. W tej intencji rozpoczniemy Jerycho Różańcowe w łączności z innymi parafiami w Gdańsku. Nasze Jerycho Różańcowe rozpocznie się w najbliższy  piątek  22 lutego                     o godz. 7.00 i będzie trwać do soboty do godz. 7.00. Będzie to nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową. Można włączyć się w tę modlitwę o każdej porze dnia i nocy. Osoby, które chciałby podjąć godzinny dyżur modlitewny proszę, aby wpisały się na listę przy wyjściu z kościoła.
6.Ks. Roman współorganizuje pielgrzymkę do Francji od 23.04 do 5.05.2019r. Program jest wyłożony przy figurze św. Antoniego. Zapisy przyjmuje ks. Roman.
7.W nowym nr Gościa Niedzielnego , List do Pani -miesięcznik; Galilea – dwumiesięcznik, w którym opisano biblijne Jerycho, położone pomiędzy północnym brzegiem Morza Martwego, Jordanem i Jerozolimą. Do nowego numeru  dołączono mapę Ziemi Świętej z czasów Jezusa.
8.Myśl tygodnia jest następująca:” Każdy dobry człowiek jest niebem Bożym”. Johannes Touler
9.Wszystkim uczestnikom niedzielnej liturgii życzymy błogosławionego tygodnia.

Menu

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. Powstańców Warszawskich 52
80-165 Gdańsk
72 1500 1285 1212 8003 2603 0000